Budkovice

Termíny turnusů 2024

Starší z našich tábořišť se nachází v údolí řeky Rokytné poblíž obce Ivančice, Budkovice, které využíváme již od roku 1998.

Popis cesty k tábořišti

Při cestování hromadnou dopravou lze využít autobusu. Některé autobusové linky zajíždějí do středu Budkovic, některé zastavují jen u rozcestí na silnici z Moravského Krumlova do Ivančic – využijete-li takový spoj, přibude Vám 1 km pěšky navíc do Budkovic. Popis další cesty viz níže.

Při cestování osobním automobilem většina rodičů s dětmi míří k našemu táboru přes Ivančice. V tom případě se v Ivančicích orientujte podle směrovek na Moravský Krumlov, za Ivančicemi vystoupáte serpentinami a 1,3 km za nimi se dáte první odbočkou vlevo do Budkovic, kde před autobusovou zastávkou a (nyní zavřeným) obchodem zahnete vlevo a jedete stále dolů po asfaltové cestě, která vede až na louku u řeky a k brodu přes řeku (ten rozhodně není vhodný pro osobní vozy). V horním cípu louky najdete za rybářskou baštou železnou lávku natřenou na zeleno, přejdete přes řeku Rokytnou, za ní se dáte vlevo kolem pole a po asi 50m cesta zatáčí vpravo, po levé ruce budete mít zarostlou bažinku a po pravé ruce pole. Až dojdete na kraj lesa na rozcestí, vyberte si proježděnou cestu směřující vlevo. Po 100m byste měli zahlédnout náš tábor. Zeměpisné souřadnice tábora: 49°4´0,989´´N, 16°21´2,527´´E

Pro případné další informace zavolejte na číslo 603 193 373 – Václav Dlapka. Na tábořišti samém je velmi slabý signál. Budete-li potřebovat pomoc při přepravě těžších zavazadel od zaparkovaného auta, můžete použít naši táborovou dvoukolovou káru (přivolat si ji můžete i telefonicky).